O mnie

Joginka, medytująca, emerytowany karateka, nauczycielka Zen Jogi

Stres życia w dużym mieście, zbyt wysoko postawione poprzeczki  i inne życiowe rozterki, wszystko to po trochu popchnęło mnie do objęcia tej drogi, na której się obecnie znajduję: do zbudowania solidnej praktyki jogi, uważności i medytacji, a także do założenia tej oto strony.

W styczniu 2016 roku ukończyłam certyfikację na nauczyciela Zen Jogi u Tatjany Mesar w szkole Dynamic Mindfulness i obecnie uczę w Berlinie w studio Sita Tara oraz indywidualnie u siebie w domu. Od tego czasu cały czas uczestniczę w wydarzeniach doszkalających z zakresu zen jogi, anatomii, reiki, Qi Gong i pracy z energią. Co roku jeżdżę na co najmniej tygodniowe odosobniene medytacyjne w duchu Buddyzmu Chan. Jestem też w kontakcie i biorę udział w warsztatach organizowanych przez Life Particle w Irlandii, joga rodem z Korei, Dahn Yoga. Moją ukochaną nauczycielką jest również Anke Großklass tu w Berlinie, u której poznaję lepiej zagadnienia pracy z naszą energią i świadomością ciała.

Fun fact, muszę przyznać Indie mnie „nie ciągną”, z resztą Zen Joga to nie typowa indyjska Hatha Joga. Ciągnie mnie za to Japonia, do której podróż właśnie planuje! Myślę, że treningi Zen Jogi mają więcej wspólnego z moimi treningami karate, Japonią, Chinami i Koreą.

Mam nadzieję, że ten blog będzie dla Was inspiracją. Powstaje z myślą o Was zainteresowanych między innymi jogą, treningiem uważności (mindfulnes), medytacją, Buddyzmem, TCM oraz pracą z energią.

 

Zajęcia jogi

Zapraszam na zajęcia zen jogi w Berlinie w każdy piątek o godzinie 19:00. Więcej informacji na stronie studia Sita Tara oraz na Facebooku. Prowadzę również zajęcia indywidualne i w małych grupach poza studiem (joga po polsku, po angielsku i po niemiecku w Berlinie).

  • ćwiczenia z energią Qi, Qigong
  • pozycje z jogi tradycyjnej Vinyasa (flow)
  • medytacja i praktyka uważności
  • joga powięziowa i merydianowa

 

Współpraca

  • stałe zajęcia jogi w Berlinie
  • gościnne zajęcia Zen Jogi i QiGong
  • warsztaty z zakresu jogi, pracy z energią, Sacred Femininity i uważności w życiu codziennymi (Mindfulness)
  • zajęcia dla studentów na uczelniach
  • nauka/warsztaty medytacji

 

Zen Joga

Aby dowiedzieć się więcej na temat Zen Jogi, kliknij w obrazek poniżej 🙂

zen joga

Pozdrawiam i zapraszam do lektury!

Weronika