Mindfulness

Uważaj o czym myślisz – TY kreujesz swój świat (zobacz przykłady)

eksperyment-dr-emoto

Od dziś pomyśl dwa razy zanim… coś pomyślisz! Ten wpis z pewnością zmieni twoją percepcję, bo od tej pory będziesz pamiętał, jaka niesamowita energia drzemie w twoim umyśle. Mamy prawdziwą siłę sprawczą.

Inspirowałam się książką autorstwa Ilchi Lee „Life Particle Meditation”. Trochę mnie powaliło, jak zobaczyłam tę fotografię w jednym z pierwszych rozdziałów:

eksperyment-z-cebulkami

Rozdział zatytułowano „Myśli mają wpływ na cząsteczki”. W szkole w Południowej Korei dzieci pomogły w eksperymencie na cebuli. Nauczycielowi zależało na tym, aby dzieci zdały sobie sprawę z potęgi ich myśli i aby w konsekwencji poprawiły swoje sprawowanie. Znamy to i wiemy, że słowa bolą czasem bardziej niż fizyczna rana, a ludzie potrafią być okrutni. Rezultaty eksperymentu dają do myślenia.

Energia naszych myśli i trzy cebulki

W owym eksperymencie w koreańskiej szkole wzięto trzy szklanki z wodą oraz trzy cebulki. Dla każdej z nich napisano inną wiadomość:

  1. Cebulka Miłości: kocham cię, lubię cię, dziękuję ci
  2. Cebulka Ignorancji: zero zainteresowania
  3. Cebulka Nienawiści: nienawidzę cię, jesteś brzydka, zgiń!

Dzieci z tej szkoły wzięły wktywny udział w teście i włożyły w to całe swoje serduszka. Poproszono je, aby w stronę cebulek wysyłały różne myśli.

Cebulka Miłości otrzymywała wszystkie pozytywne komunikaty. Cebulkę Nienawiści po prostu… tyrano. Bez litości, dostawała tylko złe przesłania. Cebulkę Ignorancji po prostu olano, a co tam.

Po około 15 dniach zauważono, że każda z cebulek rośnie inaczej. Cebulka Miłości cieszyła się najlepszym zdrowiem, pięknymi korzeniami, zdrowymi listkami, prostymi. Cebulka Nienawiści pożółkła i zmarniała, wykręciła się na boki. Aż mi jej żal, jak o niej myślę 🙁 Cebulka Ignorancji wykazała najmniejszy wzrost ze wszystkich trzech, zbiedniała i w końcu… zgniła!

Dzieci wyciągnęły lekcję z eksperymentu. A my? Ile razy ranimy kogoś słowami? A ile razy tyramy siebie samych? Ajajaj… Ciekawe jest też to, że zupełna olewka też nie przynosi najlepszych rezultatów.

Potęga naszych myśli – ekperyment z wodą

Inny słynny udokumentowany eksperyment został przeprowadzony przez Dr. Masaru Emoto w latach 90-tych na zwykłej wodzie, aby zbadać jej strukturę pod wpływem słów, modlitwy, błogosławieństwa. Wodzie, tak jak cebulkom, wysyłano przesłania, a następnie fotografowano w stanie zamrożonym.

Poniżej dwa obrazki zamrożonej wody: na pierwszej od lewej widzimy strukturę wody przed modlitwą, woda zanieczyszczona; druga fotografia – woda po modlitwie i po wysłaniu błogosławieństwa od buddyjskiego mnicha.

struktura wody modlitwa

Źródło: Emoto’s Water Experiment (http://highexistence.com/water-experiment/)

Wyobraźcie sobie, jakie to może mieć dla nas znaczenie… W ilu procentach MY składamy się z wody? No właśnie…

Dr. Emoto badał w ten sposób strukturę wody przy wysyłaniu pewnych komunikatów, np. pozytywnych „kocham cię”, „jesteś piękna”, a także negatywnych „przez ciebie mi niedobrze”, „nienawidzę cię”. Poza tym część badań była z udziałem różnych rodzajów muzyki – od klasycznej po heavy metal. Wyniki były oszałamiające.

struktura-wody-uczucia

Źródło: LIVING WATER – REMINISCENT OF WATER (http://www.enlightened-consciousness.com/living-water-reminiscent-of-water/)

To, co myślimy, tworzy naszą rzeczywistość.

W sieci znajdziecie też wiele filmików z wariacjami tych eksperymentów,  np. z ugotowanym ryżem albo z kwiatkami, do których możecie przejść klikając w poniższe obrazki (w języku angielskim):

eksperyment-z-ryzem

eksperyment-z-kwiatami

Nietrudno zgadnąć – ryż „kocham cię” ma się dobrze, podczas gdy ryż „nienawidzę cię” szybko pokrywa się pleśnią. Kwiatek „kocham cię” rośnie całkiem ładnie, w górę, a kwiatek ignorowany i tyrany ledwo co dycha.

Kilka sugesti aplikacji:

  • jeśli masz w kuchni wodę pitną, np. w butelce lub dzbanku, naklej na nią nalepkę „dziękuję” lub „kocham cię” i wysyłaj jej pozytywną energię  🙂  <3
  • podziękuj swojej lodówce, przypnij na niej karteczkę wdzięczności z przesłaniem podziękowania
  • pielęgnuj wszystko co masz wysyłając miłość: do kota, do rybek w akwarium, do roślinek, do dzieci 😉
  • naklej na słoiki z żywnością pozytywne wiadomości, np. „zdrowie”, „dziękuję”
  • praktykuj wdzięczność!
  • naucz się być optymistą

Wysyłajcie miłość – dziękuję 🙂

 

„Life Particle Meditation”, Ilchi Lee (amazon.de)

 

Zobacz również